Logowanie
Rejestracja

Lakier wybiórczy


Lakier UV w poligrafii

Lakier UV to mocny, bezbarwny lakier nakładany na materiały drukowane. Nakłada się go w postaci płynnej. Następnie wystawia na działanie światła ultrafioletowego (UV), które go utwardza. Wykorzystywany przede wszystkim jako technika uszlachetniania druku. Może być również stosowany jako ozdoba niezadrukowanego papieru. Najlepsze wrażenie robi lakier wybiórczy, nazywany często lakierem punktowym.


Lakier wybiórczy — Lakier punktowy

Lakier punktowy UV (z ang. Spot UV) to kreatywny sposób na dodanie głębi i kontrastu. Najczęściej stosuje się go na elementach o charakterze promocyjnym. Może zostać nałożony bezpośrednio na ciemne podłoże. Sprawia, że efekt jest bardzo ciekawy. Można nim również pokrywać elementy, na które chcemy zwrócić uwagę. Lakier UV jest przezroczysty i błyszczący. Zalecamy połączenie go z foliowaniem matowym lub Soft Touch. Wzmocni to kontrast i poprawi efektywność materiałów promocyjnych. Dodatkowo zwiększy ich trwałość.

Kiedy stosować lakier punktowy?

Możliwości stosowania lakieru punktowego są ogromne. Ogranicza je właściwie tylko wyobraźnia projektanta. Zajmujemy się wydrukami z lakierem wybiórczym już ponad 10 lat. Ciągle ktoś nas zaskakuje kreatywnością. 

Produkty idealne do lakierowania:

  • Wizytówki
  • Foldery
  • Ulotki
  • Teczki ofertowe
  • Plakaty

Ta lista nie jest zamknięta. Można na niej umieścić praktycznie wszystkie materiały drukowane.

Jak przygotować lakier wybiórczy do drukarni?

Elementy, które chcemy wyróżnić lakierem zaznaczamy kolorem czarnym (100%K). Stosuje się kilka możliwości przekazania do drukarni projektu pod lakier wybiórczy:

  1. Przygotowany w osobnym pliku.
  2. Umieszczony na osobnej stronie pliku do druku.
  3. Umieszczony na osobnej, wyraźnie opisanej warstwie.

Masz gotowy projekt do druku, a chciałbyś skorzystać z opcji lakierowania? Możemy przygotować dla Ciebie odpowiedni projekt. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i określisz obszary lakierowania.